Makale Reklamının Yukarısında

Miniklerden gökyüzüne yolculuk

Konak Belediyesi’nin ücretsiz yaz okulları çocukların boş vakitlerini değerli hale getirirken, aynı zamanda hayal dünyalarındaki farklı kapıları da aralıyor. Birbirinden eğlenceli derslerin yanı sıra düzenlenen atölye çalışmaları sayesinde minikler yeni bilgiler edinirken, unutulmaz bir gün de geçiriyor.

ASTRONOMİ ATÖLYESİ
Yaz okullarındaki atölye çalışmalarında en fazla ilgiyi miniklerin teleskopla gökyüzünü inceledikleri astronomi atölyesi görüyor. Atölyede çocuklar teleskopla gökyüzü, güneş, ay ve yıldızlar hakkında gözlem yapma şansı buluyor. Atölye sayesinde astronomiyle erken yaşta tanışan genç beyinler uzman eğitmenler eşliğinde yaptıkları gözlemlerle uzayın büyüleyici
derinliklerine keyifli bir yolculuğa çıkıyor. Çocukların uzay merakını gidermek adına düzenlenen atölyelerde gökyüzü, gezegenler ve uzay hakkında bilgiler de veriliyor.

EN KEYİFLİ AKTİVİTE
Ailelerin çocuklarıyla yapabileceği en güzel etkinliklerden birinin teleskopla gökyüzünü incelemek olduğunu dile getiren atölye eğitmenleri, bu sayede gökyüzü bilimine ilgileri artan çocukların araştırmacı yönlerinin de gelişeceğine dikkat çekiyor. Piyasada çok uygun fiyatlara kaliteli amatör teleskopların satıldığı belirtilirken, özellikle havanın açık olduğu gecelerde dünyanın uydusu ayın yüzeyini rahatlıkla gözlenebileceği vurgulandı.

Daha fazla göster
Makale Reklamının Altında

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Algılandı

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı düşünün.