Connect with us

Başkan Şenol veryansın etti

Güncel

Başkan Şenol veryansın etti

Gaziemir Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısı ikinci birleşiminde Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un 2016 Yılı Faaliyet Raporu görüşülerek karara bağlandı.  Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Eleştiriye her zaman açığız, eleştirilerin azlığı başarımızı gösteriyor. Hedeflediğimiz projeleri yüzde 71 oranında hayata geçirmişiz. Gerçekleşmeyen kısmı diğer kurumlardan, devletten, engellemelerden kaynaklanmaktadır. Bizim başarı oranımız örnektir. Ben yüzde 71 oranında başarı yakalayan başka kamu kurumu tanımıyorum. Diğer kamu kurumlarının başarı oranına baktığımızda sadece ve sadece yüzde 30’larda kaldığını görüyoruz. Stratejik planda olmayan, ancak günün ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projeleri de düşünürsek yüzde 100 oranında başarılıyız. Biz tahmini bütçe yapıyoruz. Merkezi yönetimin vergi konusundaki çalışmaları, 2 lira 92 kuruş olan doların 3 lira 72 kuruşa yükselmesi, ülke ekonomisinin durumu bütçemizin eksik vermesinin temel nedenleridir. Bu yoklukta bu başarıyı yakalayan çalışma arkadaşlarımı kutluyorum. Özel bankalar kredi vermek için sırada beklerken İller Bankası’ndan kredi alamıyorum. 8 yıldır İller Bankası’ndan 1 lira kredi alamadım. Niye? Bütçemizi eleştirenler bunları bilmeliler ” dedi.

 

KENTE YAZIK DEĞİL Mİ?

Merkezi hükümetin kente yatırım yapmadığını ve siyaset uğruna projelerinin engellendiğini ifade eden Başkan Halil İbrahim Şenol şunları söyledi: “Daha önce belediyenin 40 milyon bütçesi vardı ama 40 milyon da borcu vardı. Yani belediye bütçesinin tamamını borçluydu. İşçi, memur maaş alamazken şu an kimseye borcum yok. Çalmazsanız, çırpmazsanız, peşkeş çekmezseniz belediyenin parası hizmet için yeter. Beni engellemesinler, projelerimizin önüne geçmesinler vatandaşa hizmeti ulaştırayım. Devletin engel dışında hiçbir faydasını görmedim. Hiçbir bakan, hiçbir bürokrat gelip ‘Başkan Gaziemir’e ne yapabiliriz’ diye sormuyor.

 

KENTİN GELECEĞİNE YATIRIM

Sarnıç’a Avrupa standartlarında yollar yaptık. Sosyal Tesislerimizden, kır düğün salonlarımızdan tüm İzmir yararlanıyor. İzmir’in en güzel spor salonlarından birini Sarnıç’ta yaptık. Gaziemir’in her sokağı son teknoloji araçlarla karış karış temizleniyor. Kentteki yeşil alan oranını, park sayısını ikiye katladık. Her yıl binlerce fidanı toprakla buluşturuyor ve halkımıza dağıtıyoruz. Kentimize 40 kilometreden fazla yağmur suyu kuşaklama kanalı kazandırdık. Ülkeye örnek olacak Sağlık Köyünü hizmete sunacağız.  Kentimize sahip çıkıyoruz.  Siz de gezin, Gaziemir’i tanıyın, projeleri yerinde görün” diye konuştu.

 

KENTE KİMLİK KAZANDIRIYORUZ

Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği doğum öncesinden ölüm sonrasına hayatın her aşamasında halkımızın yanındayız. GAZİGEM ‘de 3 bin öğrenciye ücretsiz eğitim hizmeti veriyoruz. Semt evleri birer küçük belediye gibi çalışırıyor, kadınlarımızı sosyal-ekonomik hayata katılmalarını sağlıyoruz. Binbaşı Reşat Bey ve Sarnıç’taki çamaşırhanemizle ihtiyaç sahiplerinin yanındayız. Cv Bank’la işsiz arkadaşlarımızın yanında oluyoruz. Sağlık hizmetlerimizle doğumdan ölüme vatandaşlarımızın yanında yer alıyoruz.  Ata Evi’yle 60 yaş üstü vatandaşlarımıza adeta ikinci baharlarını yaşatıyoruz bugün 12 kitabımız var. 2 olan heykel sayısını 16’ya çıkardım. Bu kente 2 müze yaptım, 3 tane daha kuracağım. Bu kentte yaşayan herkes kentine sahip çıkmalı” diye konuştu.

To Top